חיפוש

שירת הגאולה | הר’ ימימה מזרחי

עודכן: 6 במרץ


שירת הגאולה | הר’ ימימה מזרחי

שירת הגאולה | הר’ ימימה מזרחי ליל הסדר כל כולו אהבה, זה חג האהבה היהודי. כל מה שאת עושה עכשיו אלו מעשים של אהבה. הקטעים הכי חשובים בליל הסדר זה השירה של סוף ההגדה, והם: הלל, נשמת ושיר השירים, זה השפיץ של ליל הסדר. הלל זה משכתוב שה’ עשה לנו, ה’ איזה גדול אתה. נשמת זה מה אני עושה אחרי שאתה עשית לי את כל מה שמתואר בהלל. שיר השירים זה מפגש האוהבים המהמם הזה, שבו הם אומרים אחד לשני: יואוו כמה עשית בשבילי. והקדושת לוי אומר שזאת מריבת האוהבים היחידה שהקב”ה מרשה. מה זה? בתורה קוראים לפסח חג המצות ואת קוראת לו פסח, כי כל אחד אומר לשני הכל זה אתה. איך ידעת לפסוח על כל הבתים של היהודים והוא אומר לך את.. איך את מצליחה לאכול המצות הדיקט האלה 🙂

בנות בכל ליל סדר, צריכה להיות מריבת אוהבים כזאת. שכל איש מביט באשתו והם אומרים זה לזו: הכל זה אתה, לא נכון, הכל זה את. 

היום נדבר אך ורק על אהבה. והרב וולבה בתיאור כזה רומנטי אומר שכל מה שאת עושה בימים האלה זה בשביל להגיע לרגע המהמם בשעה 00:41 בלילה בשבת של ליל הסדר. אז נופלות כל המחיצות, את מרגישה את השם לידך פה פה פה. המחיצות נופלות. פתאום קורה מפגש אוהבים מהמם. המילה סדר מופיעה פעם ראשונה בעולם כשמשמה רבינו אומר לה’ ביום כיפור ‘אני רוצה לראות אותך’. אומר לו ה’ עכשיו תגיד סדר תפילה שזה 13 מידות של רחמים שאומרים אותם ביום כיפור. וזה השפיץ של ליל הסדר. עכשיו יום כיפור. הנקניון שאת עושה בבית מקביל לנקיון החטאים שאת עושה לפני יום כיפור ושבת הגדול מקבילה לשבת תשובה, בדיקת חמץ מקבילה לכל נדרי שאומרים בכניסת כיפור. ביום כיפור לוקחים שני גדיי עיזים אחד לה’ ואחד לעזאזל זה חד גדיא שששרים בליל הסדר. ובסוף ליל הסדר “אחד מי יודע” שזה מקביל לשלושה עשר מידות של רחמים. הם עכשיו מאירות בבית שלך בשפיץ של ליל הסדר ועושות כזה גילוי. 

בנות סדר חייבים כשקורה משהו ללא סדר, ואם לא יתנו לך זיזים להיאחז בהם את תלכי לאיבוד. למשל ביום כיפור הכהן נכנס לקודש הקודשים הוא רואה את ה’ והוא אומר את סדר העבודה, בתפילה צריך סידור שלא תתבלבלי. החרל”פ אומר שבחצות הלילה של ליל הסדר כל אחד מקבל דרגה של נביא וזה אומר שבניב השפתיים שלך את יכולה להשיג בתפילתך מה שאת מבקשת. נופלות כל המחיצות בינך לבין אלוקים ובינך לבין אנשים.

#מדרשייתאשירה #שיעורהכנהלפסח #הרבניתימימהמזרחי #פרשתהשבוע

0 תגובות