Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

קדחת השחת (HAY FEVER)בס"ד
קדחת השחת (HAY FEVER)

והטיפול הטבעי


מידי שנה באביב ובסתיו אלפי בני אדם בישראל ובארצות אחרות לוקים בהתעטשויות, נזלת, גירוד מטריד באף, עקצוץ בעיניים ולעיתים גם בהתקפי אסטמה ו/או חולשה כללית של הגוף הדומה לשפעת.


הסיבה לתופעות אלו היא חילופי העונות והשינויים בטבע. כשמזג האוויר מתחמם , מתחילים העצים והפרחים לפזר אבקה כחלק מהתהליך הטבעי של הפריית הצמחים. גרגרי האבקה המקרוסקופיים נישאים ברוח למרחקים ארוכים ואף נישאים ממקום למקום על גבי חרקים. אבקה זו חודרת לריריות האף, לעיניים ולדרכי הנשימה ומעוררת אצל אנשים אלרגיים תגובה מטרידה וקשה.

בין העצים והצמחים הידועים כאלרגניים נמצאים עצי הזית, ברוש, פקאן וערער, יבלית, דשא ועשבים הגדלים כצמחי בר בחצרות בתים כמו הסרפד.

צמחים ועצים גורמי אלרגיות גדלים באזורים שונים בארץ ולכן ישתפר מצבו של אדם אלרגי שסובל קשות באזור אחד, כאשר יעבור לגור באזור אחר.


טיפולים טבעיים בקדחת השחת:

כל שיטות הרפוי הטבעיות מציעות פתרונות טובים לריפוי האלרגיות השונות ובינהם קדחת השחת. מלבד יכולתן לרפא ולהקל מהתסמינים השונים, כל השיטות מחזקות את מערכת החיסון. נמנה כמה מהטיפולים האפשריים. לריפוי מירבי מומלץ להשתמש בכל השיטות המוצעות להלן:

תוספי מזון: קוורצטין קומפלקס.- פורמולה המכילה אנטי-הסטמין טבעי בתוספת ויטמין C לחיזוק המערכת החיסונית.

שמנים אתריים: לבונה, קמומיל, מליסה ולבנדר יעילים ביותר להקלה והפחתה משמעותית של התופעות. הנכון הוא לרקוח/לרכוש תערובת או אחד מהשמנים +לבנדר. לשימוש במעבר,מכשיר אדם,הרחה

הפחתת השימוש בחומרי ניקוי: חומרי הניקוי מהווים אלרגן וגורמים לסבל גם לאלו שרק מריחים אותם. לכן, למרות השימוש הנרחב בחומרי ניקוי בעונה זו, מומלץ להפחית את השימוש בהם ליד אנשים הרגישים אליהם. קיימים היום בשוק תחליפים טבעיים ואיכותיים.

שתיית מים : עוזרת בתהליך ניקוי הגוף. מומלץ לשתות לפחות 10-12 כוסות מים ביום.

טחורים, פיסורה והטיפול הטבעי

כשליש מהאוכלוסיה בעולם סובלת מטחורים. בעיה כואבת, מטרידה אשר פוגמת באיכות החיים . רבים חושבים כי אין ריפוי אמיתי לבעיה ולא כך הוא: יש ריפוי –הריפוי הטבעי!

מהם הטחורים? ומה זו פיסורה?

טחורים נוצרים בעקבות לחץ המופעל על הורידים המצויים באזור פי הטבעת והגורם להם להתנפח, לגדול, לדמם ולהכאיב מאוד. הסימפטומים הנפוצים הם כאב, גירוד, צריבה ודימום שניתן לראות באסלה לאחר פעולת מעיים או בניגוב.

הסיבות השכיחות להופעת הטחורים הן: מאמץ בזמן ההתפנות, עצירות, הריון ולידה, עודף משקל, גיל, תורשה, תזונה לקויה, הרמת משקולות ומשאות כבדים, חוסר בפעילות גופנית, לחץ נפשי ומתח.

את הטחורים מחלקים לשלושה סוגים:

טחורים פנימיים שלא ניתן לראותם, אשר בדרך כלל אינם גורמים לכאבים אך כן גורמים לדימום ועלולים להתפתח לטחורים חיצוניים.

טחורים חיצוניים הנמצאים בחלק התחתון של פי הטבעת, אשר וניתן לחוש בהם ואף לראותם.

צניחת טחורים מעבר לפי הטבעת אשר נגרמת כשטחורים פנימיים נעשים גדולים יתר על המידה. בדרך כלל הם מופיעים לאחר פעולת מעיים ומלווים בדימום וכאב רב.

פיסורה היא סדק בעור באזור פי הטבעת, המלווה בכאב בזמן היציאות, בלי או עם דימום. הפיסורה היא תופעה שכיחה מאוד אצל נשים לאחר לידה.

כדי לאבחן האם מדובר בטחורים, פיסורה או תופעה שהיא תוצאה של מחלה אחרת של מערכת העיכול, יש לגשת לרופא מומחה.

הטיפול הטבעי בטחורים:

כאמור, ניתן לטפל בטחורים, לסייע להקטנה של הבעיה ולמנוע התפתחותה. העצות הבאות מיועדות לסובלים מטחורים ו/או עצירות וכן למניעה של בעיות אלה:

תזונה: שינוי של הרגלי התזונה: ארוחות סדירות, אכילה איטית ולעיסת המזון בצורה יסודית הם הבסיס לעיכול טוב של המזון. עיכול טוב של המזון חשוב מאוד למניעת בעיות ומחלות רבות הקשורות למערכת העיכול כגון צרבות, מחלות מעיים, עצירות וטחורים.

שתית מים: המים מסייעים לריכוך היציאות ועוזרים לעיכול. חובה לשתות בין 8-12 כוסות מים ליום לפחות! מומלץ להתחיל את היום בשתיית כוס או שתיים של מים. יש לשתות מים לא קרים. אין לשתות בזמן הארוחות מכיוון שהדבר מקשה על עיכול המזון.

אכילת סיבים תזונתיים: הסיבים סופחים נוזלים ובכך גורמים ליציאות רכות יותר ומכאיבות פחות. בארצות בהן נוהגים לאכול מזון עשיר בסיבים בעיית הטחורים והעצירות אינה מוכרת! את הסיבים נמצא במזונות המלאים : אורז מלא, קמח מלא, ירקות ופירות על קליפתם, שיבולת שועל, סיבי פסיליום, קטניות וזרעים.

אכילת פירות וירקות בשלל צבעי הקשת : הירקות הכתומים מסייעים בשיקום וריפוי ריריות ורקמות. האדומים, הכתומים והצהובים– אנטי דלקתיים, נוגדי חמצון ומסייעים לספיגת ויטמין C, הירוקים–עשירים בסיבים תזונתיים.

יש להמנע מ: אלכוהול, מזונות מטוגנים ושומניים אשר מחלישים את הגוף ומערכת העיכול.

ביצוע פעילות גופנית: הפעילות הגופנית משפרת את זרימת הדם בגוף, מסייעת להסדרת פעילות מערכת העיכול ובכך תורמת למניעה וטיפול בטחורים . מומלצת פע ילות אירובית, ובעיקר הליכה.

שינוי הרגלי התפנות: יש לגשת לשירותים בזמן שהגוף דורש זאת, להתפנות ולצאת. ההתאפקות גורמת לטחורים ועצירות, וזמן ישיבה ממושך– להחלשות הורידים. מומלץ לקרוא במקומות אחרים…

הפגת מתחים: רבים האנשים ש"שומרים הכל בבטן". לתפיסתם זהו ביטוי של נימוס וטיב הליכות. אך הביטוי הרפואי עלול להיות בעיות עיכול, עצירות וטחורים. אימוץ טכניקות הרפיה, יוגה וכן טיפולי עיסוי לשחרור מתחים מצטברים יעזרו לרפוי ומניעה.

תוספי מזון: ויטמין C בתוספת ביופלנבלואידים.(פורמולת אסטרולה של סולגאר) מומלצים. השילוב הנ"ל שומר על שלמות כלי הדם וגמישותם.

משחת שם–ן טוב לטיפול בטחורים– להקלה בבעיה תוך זמן קצר!

המשחה ידועה ביכולתה לשכך כאבים במהירות, לעצור דימומים, לכווץ ולהחזיר את הטחורים למקומם. המשחה המיוחדת משפרת את אלסטיות הורידים ומחזירה להם את גמישותם ואת יכולתם להישאר גמישים.

המשחה מכילה דונג דבורים לסיכוך והרגעת המקום, שמן זרעי ענבים לשיפור גמישות כלי הדם ולטיפול בורידים דלקתיים ותערובת של שמנים אתריים מיוחדים הגורמת לכיווץ ורידים, שיכוך כאבים, טיפול בדלקות, עצירת דימומים ואיחוי מהיר של סדקי פיסורה .למידע נוסף והזמנות

טיפול בפטרית הקנדידה– פטרית הקנדידה, המצויה בגופם של אנשים רבים, עלולה להחריף בעיית טחורים. מומלץ לטפל בה בשל סיבות רבות מעבר לבעית הטחורים.

טיפ "שם–ן טוב" למניעת עצירות, ולריכוך יציאות:


עם הקימה: לשתות כוס או שתיים של מים. לאחר מכן כף שמן זית + כוס מים חמים.

מנת מלון או אבטיח מומלצים כארוחה הראשונה של היום ולאחריה ארוחת בוקר הכוללת לחם מקמח מלא+ירקות.

לסיום היום: זמן הארוחה האחרונה הינו מקסימום 3 שעות לפני השינה. מומלץ לאכול מזון קל לעיכול ולהימנע מפחמימות ריקות (אטריות,אורז לבן,קמח לבן) מומלץ: מרק ירקות או סלט ירקות עם טונה.

לשאלות נוספות, הבהרות והתייעצות אישית, ניתן לפנות ל"שם–ן טוב רפואה טבעית" –שמעון וגילה הלאג, בטלפונים 04-6820074 0502-332446 או בדואר אלקטרוני shementov@012.net.il


בברכת בריאות שלמה לכולנו!

"שם–ן טוב רפואה טבעית" –שמעון וגילה הלאג


לשאלות/ הארות/ הערות אפשר לפנות למיילshemenov@012.net.il


אתם מוזמנים לבקר באתרינו http://www.shementov-natural.com/


בברכה, שמעון וגילה הלאג – "שם-ן טוב"

0 תגובות

Comments


bottom of page