חיפוש

מתלבשים על ארון הבגדים / שירלי סלם, יועצת סטיילינג ותדמית

בס”ד

מתלבשים על ארון הבגדים ֻ שירלי סלם, יועצת סטיילינג ותדמית

מתלבשים

מתלבשים על ארון הבגדים / שירלי סלם, יועצת סטיילינג ותדמית

פסח ממש בפתח, וזה הזמן המושלם להוציא, למיין, להתלבט, למדוד וכמובן לסדר את ארון הבגדים שלך ~ כל השאלות שיעזרו לך לעשות סדר בארון ~ וגם: איזה פריטי לבוש חייבים להיות בכל ארון? מאיפה מתחילים? ארון הבגדים שלך. את עומדת מולו ורואה מדפים עמוסים בחולצות מכל העונות, שמלות שלבשת לפני עשור, חולצות של הבעל שהשתרבבו לחלק שלך, והנה, בפאתי אחד המדפים, מבצבצת לה חולצת הבסיס השחורה שתהית לאן היא נעלמה באמת. אז איך מתחילים לסדר אותו? קודם כל, כדאי להקדיש לפחות חצי יום למשימת סידור הארון, רצוי להתחיל את זה בבוקר רגוע או בזמן שאת נמצאת לבד (בלי המשפחה ברקע). חשוב לא להתחיל במקביל עם משימות סידור אחרות (מטבח, ארון הבגדים של הילדים וכו’). תתמקדי. התכלית של סידור ארון הבגדים היא לא לרוקן את כל הארון, לנקות את המדפים, לקפל ולהחזיר. אלא לנפות ולדייק את המלתחה שלך בצורה חכמה המתאימה לצרכייך. כך שהמשפט “אין לי מה ללבוש” ייצא מהלקסיקון ולתמיד. לפני שמתחילים, מומלץ להכין מראש שתי שקיות גדולות. בשקית הראשונה נשים את כל הבגדים מהם את תיפרדי, תוכלי למסור את השקית לתרומה כמובן. בשקית השנייה נשים את הבגדים שזקוקים לתיקוני תפירה קלים. בנוסף, כדי שהמדידות יהיו אפקטיביות, כדאי לוודא שתהיה בחדר מראה אורכית שרואים בה את כל הגוף.

זו שיודעת לשאול

ועכשיו, תרוקני לגמרי את תכולת ארון הבגדים. עברי בגד בגד ותשאלי את עצמך בכנות: • מה לא לבשת בשנתיים האחרונות? מה שלא לבשת במשך שנתיים את גם לא תחזרי ללבוש. להעביר לשקית התרומות. • מהי איכות הבגד? בגדים בלויים או בגדים שצבעם דהה – אל תחשבי פעמיים, תעבירי הלאה. • האם הבגד במידה המתאימה לך? אם הבגד גדול והוא זקוק להצרה, העבירי לשקית התיקונים. ואם הבגד קטן עלייך? כאן אנו מגיעות לסוגיה לא פשוטה. לא מעט נשים מחזיקות בארון בגדים שכבר לא עולים עליהם, כדי שבשנייה שהן “יחזרו לעצמן” הן יוכלו ללבוש את זה. זה המקום בו כל אשה צריכה להיות כנה ושלמה עם עצמה. ואם בכל זאת את בעיצומו של תהליך דיאטה והמידות הקטנות בקרוב יהיו רלוונטיות, כדאי לארוז את כל הבגדים הקטנים בשקיות איחסון עם ואקום ולאחסן במקום אחר. הרעיון הוא שארון הבגדים שלך יכיל בגדים שהם רלוונטיים אלייך כרגע, Ready to wear. • האם הבגד מתאים למבנה הגוף שלך? לא כל גזרה חדשה וטרנד חדש שיוצא לשוק באמת יתאימו לך. למשל, טרנד פסי הרוחב בחולצות/שמלות לא מתאים לנשים בעלות מבנה גוף מלא, מכיוון שהפסים מושכים את תשומת הלב ויוצרים אשליה של רוחב באיזור שממילא רחב. פסי אורך, לעומת זאת, יעניקו תחושת גובה ואף ירזו. (פסי אורך זה גם צעיף שמונח על הצוואר ללא קשירה, קרדיגן פתוח, שרשראות ארוכות וכו’) • מה הצבע שלך? לפני שממהרים לאמץ צבע מסוים צריך לבחון אותו בהתאם לגוון העור, העיניים וגוון השיער שלך. טרנד הצבעים החמים והמוזהבים (כתום, חום, חמרה וכו’) פחות יחמיאו לנשים בעלות גוון עור בהיר ושיער כהה. לעומת זאת, על נשים שהמראה הכללי שלהן הוא מוזהב (שיער ערמוני / דבש / ג’ינג’י, עיניים ירוקות / חומות) זה ייראה נפלא.

זו שיודעת לתכנן תוך כדי תהליך סידור הארון את תתחילי להבחין מאיזה פריטי לבוש יש לך יותר ומאיזה פחות. למשל, נשים שהצבע הדומיננטי בארון הבגדים שלהן הוא שחור. נכון, שחור זה צבע קלאסי, מחמיא ומדהים, אבל, צריך להכניס גם קצת צבע לארון הבגדים (ולחיים). לכן, בקניות הבאות כדאי להשקיע גם בפריטי לבוש בצבעים אחרים. אם את מתקשה להיפרד מהשחור, כדאי שתשקיעי באקססוריז מיוחדים. חגורה מעניינת, צעיף שיפון או תיק מיוחד יכולים לשדרג את ההופעה שלך בצורה פלאית וגם להוסיף לך צבע, על הדרך.

מסדרות אז אחרי שענית על כל השאלות, מדדת, ניפית, ונפרדת לשלום מחלק מהבגדים, את נשארת עם הבגדים הנכונים לך, וכל מה שנשאר לעשות הוא לסדר אותם לפי עונות השנה: אביב – קיץ, סתיו – חורף. בכל קטגוריה מומלץ לעשות חלוקה פנימית לפי סוג הבגד: חצאיות / שמלות / ז’קטים / עליוניות / חולצות בסיס / תחתיות וכו’. למיטיבות הלכת שבינינו, אפשר לסדר בתוך החלוקה הפנימית את הפריטים לפי גוון הצבע.

לגזור ולשמור

הדרך למלתחה איכותית ונכונה מתחילה בפריטי הלבוש הבסיסיים דווקא. טרנדים צצים, נעלמים, מתחדשים וחוזר חלילה. המלתחה הבסיסית, לעומת זאת, מבוססת על גזרות קלאסיות שלעולם לא ייצאו מהאופנה. את שלל הטרנדים העונתיים, אגב, תמיד תוכלי לאמץ כתוספת מרעננת למלתחה. הנה רשימה של פריטי הלבוש הבסיסיים שחייבים להיות לך בארון בגדים: חצאית שחורה, שמלה שחורה, עליוניות בצבעי בסיס (שחור / לבן / אפור), חולצות בסיס (שחור / לבן / אפור), נעל עקב שחורה, חולצה לבנה מחויטת, תיק קלאסי וקטן לערב, תיק ליום (רצוי שהצבע של התיקים יהיה בצבע כהה, כזה שישתלב בקלות עם כל הופעה שתבחרי ללבוש).

שירלי סלם, יועצת סטיילינג ותדמית, בוגרת לימודי סטיילינג ב”שנקר”, בעלת תואר ראשון בתקשורת וקולנוע, אוניברסיטת ת”א

#אופנה #פסח #שירליסלם #סידורארון #ניקיונותלפסח #סטייליניג

0 תגובות