Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

מדריך ה- WAZE הרוחני שלך לימי ספירת העומר | הדס רכס מוזס

נתחיל בכמה הוראות טכניות ומייד אחריהן ה –WAZE שלנו צולל לעומק וטס גבוה… ספירת העומר מתחילה השנה במוצאי שבת-חג- 23.4.16 ט”ז ניסן – מייד אחרי תפילת ערבית אנחנו מתחילות לספור… את הספירה ניתן לעשות מתוך הסידור שלך אחרי צאת הכוכבים ועד לפני השקיעה של היום הבא שאחריו ( יום ראשון ). היה ושכחת יום אחד יקירתי? המשיכי לספור גם מחר אבל מעתה בלי ברכה… שימו לב שאם מישהי שואלת אתכן איזה יום זה לספירת העומר – אסור לענות לה “היום יום X לספירת העומר” כי אתן עלולות להיחשב כאילו שברכתן ולכן תמיד עונות מה הייתה הספירה אתמול… אז מה אתן אומרות שנתחיל לספור יחד?… 3…2…1… מתחילות!

הימים הראשונים של ספירת העומר הם מה שנקרא בעברית תקינה קלי קלותא – קודם כל זה שבוע של ספירת החסד וזה כבר מסביר את הכל ובנוסף זה חול המועד והאיסורים טרם נכנסו לתוקף. מה גם שיש את החג שאופף ועוטף ומקדש את הכל במלא מצות, יין ובשר (כי חוץ מזה אין ממש מה לאכול… )הכל עדיין מלא קדושה מהערב שבו יצאת לחירות ונכנסת לעבדות של חופש מדומה ובשלב הזה את עדיין על ענן. אמממההה שהחל מיום המימונה ויחד עם עליית הסוכר בדם מסלול ספירת העומר מתחיל להתעקל ולקבל פיתולים מפתיעים ובדיוק בשביל זה ייסדנו במדינת היהודים את מדריך ה- WAZE הרוחני שלך לימי ספירת העומר:

שבוע הגבורה 8 היום הוא היום ה-8 לעומר והמזל שלך הוא שפסח נותן צידה רוחנית שאמורה להספיק לפחות לכמה ימים … ואם לא הצידה הרוחנית אז הפיצה/ בורקס/ מופלטה שסוף סוף את יכולה לאכול. ( קמח מלא או כוסמין ברורררר…) אז אפסני נא את הדיסקים והמוזיקה שלך במקום נסתר כדי שלא יזכירו לך את החלק הקשה של העומר הזה ועשי רק, אבל רק דבר אחד סופר חשוב: רשמי תזכורת יומית ביומן הטלפון שלך לשעה שהיא נוחה לנשימה וכתבי כך- לא לשכוח לספור את ספירת העומר!!!!!!!!!!!!!!!!!!… רצוי שזה יצלצל להזכיר לך לפחות פעמיים. ברור.. אם תצליחי לעמוד בזה אז כנראה שתעריצי את עצמך אבל חשוב מכך תזכי למתנת הרוח שרק מי שספרה עומר שלם, קיבלה. אם תצליחי רק באופן חלקי תתני את מעשר הצדיקות שלך אבל גם תתני דוגמא מהממת לילדים שהעיקר זה הרי ההשתדלות ידא, ידא, ידא ומי שממש לא תצליח אף פעם? טוב שיש את רבי שמעון בר יוחאי בל”ג בעומר כדי לצבור נקודת הגעה בטוחה אחת בעומר הזה.

אגב, וזה אגב חשוב, שבוע הגבורה מתאפיין באנרגיות מדוניות משהו… יענו תריבי עם כל העולם או לפחות תרצי לריב איתו ולא תביני למה… אז עכשיו את מבינה! זה לא את זו הספירה היהודית של שבוע הגבורה! הכי כיף שיש את מי להאשים… תזכרי שמידת הגבורה באה כדי לתרגל אותך להתגבר על היצר הרע, אם הצלחת? תחגגי את זה ואם נכשלת, אל תדאגי עוד מעט תגיע ההזדמנות הבאה לנסות שוב ואולי להצליח בעזרת השם.

9 זה היום ה-9 לעומר וכבר יותר מפעמיים שמצאת את עצמך שרה עם הרדיו ואז תופסת את עצמך ומשתתקת בהכנעה?!? גיבורה שאת, אישה כלבבנו ויותר מזה את אישה כלבב השם. נותרו לך רק עוד 40 יום ויש מצב שאפילו תעמדי בזה בגבורה. כבר עכשיו תבחרי לך דיסק שממש הרבה זמן רצית לקנות לעצמך מתנה והתקמצנת ותדעי שמייד אחרי ל”ג בעומר ( ספרדים ) או שבועות (אשכנזים) את הולכת לקנות אותו ולא רק בכסף אלא בעמל של קדושה שאין מספק ממנו. אז בינתיים הנה לך השיעור המאלף ומעלף שיסביר לך מדוע ההלכה הזו נכתבה ולמה כל כך חשוב לפחות להשתדל לשמור אותה – הרב צבי דוד שוורץ – הלכות ספירת העומר

10 אז הנה הגיע לו בדילוגים היום ה-10 לספירת העומר וסניף הדואר שיחרר את הפקק של פסח מי אמרה “הוזמנתי לחתונה ואני לא יודעת אם ללכת בספירת העומר ” ולא קיבלה. אז שוב ימי האבל של השנה היהודית מתערבבים עם החתונה של הבת דודה מה עושים? איך מפספסים את החתונה של הרווקה בת 40 שאפילו המשפחה מארצות הברית מגיעה לחתן… יש מצב שאם תדעי קצת על הפנימיות העמוקה ביותר של הימים הקדושים קדושים האלו זה יקל עליך וגם תביני שתוכלי ללכת לחופה אבל תמנעי משלב הריקודים… הרב עופר ארז פנימיות ימי ספירת העומר

11 הגעת בשלום עד כאן? קודם כל תמחאי לעצמך כפיים ( לפי דעת הפוסקים זה עדיין מותר בעומר ) כי כל ההתחלות קשות וימי ספירת העומר הם למעשה ימי אבל לא פשוטים בעם היהודי– בימים האלו נהוג שלא לסגור חוזים של דירה או של עסק ובעולם הדתי הלכתי זו ממש שבת של 49 יום מעניינים שכאלו… בינתיים כדי שבכל זאת תתמלאי ממשהו תכיני לעצמך ולמשפחה איזה פינוק אביבי מהמתכון אליפות עולם הזה לסלט פול אביבי של ג’סיקה הלפרין

12 היום ה- 12 לספירת העומר וכנראה שאת כבר הבנת את הטריק, העמקת בפנימיות ואפילו הנשמה השתכנעה וזיהתה אמת. את עדיין מצליחה להיות צייתנית וכשההודעה בנייד שלך מצלצלת את תופסת לך סיאסטה של קדושה מכל מטלות היום האינסופיות ולפעמים אפילו עוד ממשיכה את התפילה אחרי שנגמרה הברכה כי פתאום קלטת ש – ‘אי של שקט’ הזה באמצע המולת החול מצליח לעשות אותך טיפה יותר שפויה וזה כמו הפסקת קפה בלי קפאין אבל עם הרבה קדושה. באיזו עצה נצייד אותך בשלב זה? – לפנייך שבת קודש שבה אין לך תזכורת בטלפון אבל יש לך משימה חשובה – אחרי קבלת שבת לספור את העומר ובמוצאי שבת אחרי שהבית כבר רגוע ושקט שוב לספור! הסיפוק שלך יכול להכפיל את עצמו עם עוד ברכה ועוד ספירה ועוד תחושה בלב שאומנם החיים עמוסים, מלאי דאגות, מבעבעי שאלות וטרדות אבל את? את משתדלת! לפעמים מצליחה לפעמים נכשלת אבל את בדרך- בדרך השם, שם את פוגשת את כל הסבתות שאי פעם היו לך והן מחבקות אותך חיבוק שרק מורשת אמיתית, עתיקה ויהודית יכולה לחבק.

שבת שלום ונפגש בע”ה בספירה של השבוע הבא ב- מדריך ה- WAZE הרוחני שלך לימי ספירת העומר שבוע תפארת.

הדס רכס מוזס

0 תגובות

Comments


bottom of page