Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

בריאות ומציאות-עדנה קדוש


עדנה קדוש / טיפולים וסדנאות ברפואה משלימה / צומת גוש עציון

זהו סיפור אמיתי על איש מיוחד שחי לו לבדו בחולות סיני. עורו שזוף, עיניו קורנות אור ונשימתו עמוקה, איטית ורגועה. מידי זמן מה היה הולך לו בחולות, צעדיו היו קלים, בדרכו לאזור המאוכלס, לחנות המכולת. הדרך הייתה נמשכת שעות בודדות, והיה עושה את דרכו בשמחה. יום אחד, חלף על פניו ג’יפ בצבע כסוף. נהג הג’יפ עצר והציע לו טרמפ. עלה האיש לג’יפ והם נסעו יחדיו לאזור המאוכלס.

כאשר הגיעו, ירד האיש המיוחד מהג’יפ, התיישב על החול והמתין. שאלו הג’יפאי: הגענו, למה אתה יושב? ענה האיש המיוחד: הגוף שלי הגיע… עכשיו אני מחכה לנשמה… חיכה זמן מה, ואח”כ קם והמשיך ללכת.

לסיפור הזה יש מסר חשוב. כאשר דברים קורים בקצב מהיר, כאשר יש אירועים לא צפויים, עומס בבית או בעבודה, כאשר חיים במהירות גבוהה ואינטנסיבית הרי שהגוף עומד בקצב הזה (חלק מהזמן) אבל הנשמה נשארת מאחור, ההרגשות נשארות מאחור…. זה מצב STRESS שאיתו אנו לא יודעים להתמודד, או שאנו נמנעים מלהתמודד מסיבות שונות (כי זה כואב מידי… כי אין זמן… וכו’) ולכן במקום להתמודד אנו מכסים את החסר בכל מיני “לבושים” מתוחכמים וכיסויים, ומקווים להרגיש טוב ע”י ההסתרה. מה שקורה בפועל, שאנו חצויים בתוכנו, אנו אטומים לכל ההרגשות שהשארנו מאחור, ואפילו לא יודעים את זה… בטעות נידמה לנו שהחיים ממשיכים והכל בסדר. מה הבעיה בזה?

הבעיה ש”החיים הטובים” האלו מחזיקים זמן קצר… ולתוך החיים היפים האלו נכנסות רוחות וסערות, בעיות וקשיים, פחדים וכעס. למה ? כי רצנו קדימה והשארנו מאחור חלק מאתנו שיש לו קצב אחר, יש לו זמן עיכול וזמן תגובה איטי יותר. מה ניתן לעשות? מה הפתרון? לחכות … לחכות לנשמה… וללכת יחד איתה בקצב הנכון. הבריאות נראית לנו כחזון או חלום, הבריאות נראית לנו כיעד מרוחק וקשה להשגה ומנגד המציאות מכה על פנינו ומגלה את האמת הכואבת (תרתי משמע). מצד אחד כולם שואפים לחיים של בריאות, משתדלים לשפר את הבריאות בדרכים שונות. ישנה עליה במודעות לבריאות, יש סדנאות, תוספי מזון, בדיקות במסגרת “רפואה מונעת”, יש רפואה מפותחת, יש רופאים מומחים, מטפלים ברפואה משלימה ועוד. מצד שני העולם מזוהם, יש ריסוס על פירות וירקות, המזון מכיל חומרים מסוכנים, יש קרינה ויש מחלות רבות אשר תוקפות גם אנשים צעירים, בדיקות

הדם ותפקודי איברי הגוף השונים מופרעים, החיידקים מפתחים עמידות לתרופות, צורת החיים המודרנית מביאה לניוון הגוף הפיזי והנפשי, להישגיות ותחרותיות, ללחץ ומתח, האוזון… ועוד.

איך ניתן לחבר בין הבריאות למציאות? איך אפשר ליצור מצב שנהיה יותר בריאים מחולים? ישנם גורמי מחלה שאין לנו עליהם שליטה בשלב זה, כמו: גנטיקה, משפחתיות, זיהום האוויר, תעשיית המזון וכו’. אבל ישנו גורם אחד חשוב שעליו יש לנו שליטה באופן מלא. אם ניתן התייחסות לגורם בריאות זה נוכל ליצור מצב שתהיה לנו דרך להתגבר על גורמי המחלה. מה הבשורה?

ובכן, אם ניתן תשומת לב, נהיה מודעים להרגשותינו ומצבינו הנפשי נוכל לשמור על הבריאות גם במצבים בהם הגורם הגנטי או הסביבתי קיים. כל מקום בנפש שנחשוף ונהיה מודעים אליו – תזרום שם אנרגית ריפוי. כל מקום בנפש שנכסה ונדחיק רגשות – תהיה שם מחלה. נקודת הנפש חשובה עד מאד ויחד עם זאת פשוטה. בתמיכה הניתנת בקליניקה אנו רואים בעיות שכיחות הקיימות אצל רוב האנשים. אין בזה בושה או פחיתות… ומי שמוכן להתייחס לנקודות החוסמות אותו, ימצא אוצר גדול של רפואה. לא צריך לחכות שיקרה משהו כואב וגדול, ברמת אסון חס ושלום. התמיכה מאפשרת לפונה לטיפול, לזהות את הנקודות החוסמות אותו, את המקור שלהן, את ההרגשות המלוות ופעולה זו מתחילה מהלך של ריפוי בע”ה. התמיכה נותנת מקום מכובד לכל אדם, ללא שיפוט או ביקורת, מתוך קבלה שלו כמו שהוא, מתוך לב פתוח והקשבה גדולה. בשלב הזה מתחילים מסע לגילוי הטוב. מהלך המחבר את הגוף והנשמה. זו דרך של ריפוי רגשי , המשפיעה על הבריאות והריפוי הפיזי. מהירות החיים גורמת לכך שלא נחיה את החיים באמת, ונהיה כמו מי שנוסע במכונית במהירות 180 קמ”ש… אם תשאל אותו איך הייתה הדרך יאמר שלא ראה כלום… והרי הדרך היא דבר חשוב לא פחות מלהגיע ליעד… במהירות החיים נוצר מתח בכל מערכות הגוף כיוון שאין התייחסות לעצמנו. התייחסות לעצמנו דורשת עצירה והאטה של התנועה בעיתים קבועות. (הדרכה מפורטת ניתנת לכל נתמך). הטיפול בחלק הפיזי, בגוף הוא טוב וחשוב אך הנשמה נשארת מאחור… על כן חשוב לתת תשומת לב לנקודה זו, שכוחה בריפוי הכללי משמעותי ובסיסי.

תמיכה זו משלבת עבודה של המטפל ועבודה של המטופל. כל נתמך “עובד” לפי מה שמתאים לו ומתקדם צעד אחר צעד בקצב של נשמתו.

הבשורה היא שפגישת תמיכה כזו באופן קבוע מאפשרת לראות במבט אמת את הפנימיות, להרגיע את המערכות הפיזיות והרגשיות, ומאפשרת בחירות נכונות, רוגע, הקלה, ריפוי כללי, שמחה ושפע של טוב אמיתי.

שנזכה לראות את הטוב שבתוכנו, שנזכה למבט אמת. 050-5574065

#בריאות #מציאות #נשמה #עדנהקדוש

0 תגובות
bottom of page