חיפוש

בדרך לגאולה שלי | נורית אילון הירש

מתוך שיעורה השבועי של נורית אילון הירש – בדרך לגאולה שלי

שמתקיים בימי שני במדרשת אשירה בשעה 19:30

בדרך לגאולה שלי | נורית אילון הירש

כל הפרשיות האחרונות מדברות על גאולה והתהליך של הגאולה הוא ארוך מאוד. היתה יצאת מצרים ומהגאולה הזאת לומדים איך מתרחשת, כולנו הרי מחכים לגאולה וצריך להבין איך השלבים האלה עובדים.

בכל התהליך של השיעבוד והגאולה בני ישראל עבדים במצרים והם עובדים ולא מתלוננים. ואז כתוב: “ויהי בימים הרבים ההם וימת מלך מצרים ויאנחו בני ישראל מן העבודה ויזעקו ותעל שוועתם אל האלוקים מן העבודה”. תראו כמה זמן בני ישראל עובדים ולא אומרים כלום ויש עליהם גזרות נוראיות ולא שומעים מהם מילה, הם לא מתלוננים כלל. צריך להבין שבתהליך של גאולה, השלב הראשון הוא שהעבד- שזה בעצם אני, אבין שאני עבד ושאני צריכה גאולה.

יש תהליך שאת יכולה להיות תקועה בו שנים, שנים את תקועה באותה סיטואציה, את חיה בתוך מקום של חיסרון ושל עבדות שהוא לא גאולה לחלוטין, מקום שאני לא בנינוחות, שאין לי יישוב הדעת, עבודה שלא מתאימה לי והיא קשה לי מאוד.

שיעבוד יכול להיות בחיי היום יום, הוא נמצא אצלינו בכל מיני מקומות בחיים. כל הדמויות של הגאולה אם זה פרעה או משה רבינו, אם זה בני ישראל שזו אני. בתוך הסיטואציות בחיים שלי יש גם כל מיני פרעה. ואפילו אני יכולה להיות לפעמים פרעה בחיים של מישהו אחר. זה יכול להיות חברות מאוד טובה שהחברה היא הפרעה שלי, והיא מצמצמת אותי.

מתי אני לא במקום של גאולה?

במקום שאני לא מחוברת לנקודה הפנימית האלוקית של ההבנה של מי אני באמת. והמקום הפנימי של החלק אלוקה ממעל, שר’ נחמן מדבר עליו הרבה זה לא להיות נצרך לאחרים. המשפט הידוע שלו שהוא אומר: “חידלו מלהיות עניים שובו אל האוצרות שלכם והיו משתמשים בהם”. ר’ נחמן מדבר הרבה על הענין שהאוצר האמיתי שלך נמצא בתוכך. הגאולה האמיתית שלך, מתחילה בחיבור שלך אל האני הפנימי שלך.

 מה שקורה בד”כ בחיים שלנו זה שאנחנו נמצאים במקום שאנחנו לא מבינים שאנחנו בעבדות. עבדות לאמונות מוטעות שיש לי, עבדות למערכות יחסים שאני בעבדות וריצוי של מישהו אחר, וברגע שנבין שאנחנו במקום של עבדות, שם תתחיל הגאולה שלנו.

לשיעורים נוספים של נורית אילון הירש במדרשת אשירה בנושא עבודת הלב עפ”י החסידות וליקוטי מוהר”ן לחצי כאן>>

#עבודתהלבוהנפש #נוריתאילון #מדרשה #מדרשייתאשירה #עבודתהלב #נוריתאילוןהירש #חסידות #רבינחמןמברסלב #ליקוטימוהרן #בדרךלגאולהשלי #אשירה #פרשתויגש

הרשמי לניוזלור והישארי מעודכנת

יצירת קשר

מרכז שמים/ אשירה
רחוב יחיאלי 4 נוה צדק תל אביב
טלפון: 0722-146146
טלפון ארה"ב : 347-901-5172
חניה בשפע באזור כולו.

אודות אשירה

אתר הצמיחה הרוחנית לנשים “אשירה” הינו אתר אינטרנט המכיל מידע כולל ומגוון לפיתוח וצמיחה מבחינה רוחנית עבור נשות

 ישראל. 

לתנאי שימוש ופרטיות >>

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Flickr